סיכום מפגש תושבים גבעת הפועל עם פינקי ושלומי סלמה (לא ערוך) - עכשיו בגן הסולארי!

לשוניות ראשיות

פינקי - המסקנה שלי היא שהמפגשים הללו עוזרים ללמוד מה קורה בשטח. הגבתי מהר כי הרגשתי שיש כעס וכאב.
שלומית טרוף ינון. חודשיים בשכונה. גרה ברחוב השיש. רוצה להגיד תודה לשלומי סלמה. אתמול בבוקר נפתרה בעייה של הביוביות בגבעת הפועל, מאתמול יצאה הוראה שהן לא נכנסות יותר לשכונות. רצינו פתרון כולל לשכונה. ביום רביעי בבוקר ליז קראה לשלומי לסיור והיום ניתן הפתרון. אני התקשרתי לחברות של הביוביות.

תום מהקומונה.
גורי גן סולארי.
יניב גן סולארי.
שלומי סלמה.
עמוס יורן גינה קהילתית.
?
פינקי
?
?
נמרוד
?
עמית בענייני בורסה.
?
נמרוד2
אשה עם מעיל אדום.
ליז
נמרוד.
ברוך

מעגל אחורי:
סוודר אפור
סוודר כחול
סוודר שחור
צעיף אפור

נמרוד (לא של ליז) - מברך את פינקי ושלומי. הצלחתכם הצלחתינו. רוצה להתריע על שיתוף הציבור בכל התהליכים בכל תחום שמתרחשים במועצה. זו סוגיה של מנהיגות וסוגיה של ??. אני מתרשם שמחלקת ההנדסה (וזה לא אישי) ברשות המקומית, טרם הבינה את השינוי שכעת יש ליישמו.
בכל המאבקים של גבעת הפועל הצלחנו להביא לשינוי בתוכניות לאחר שעמדתינו התקבלה על מוסדות התכנון, בעיקר הועדה המחוזית בחיפה
עוקף צפוני
המשך חציבה במסווה שיקום
שינויים דרמטיים במרכז בנימינה
ועוד.

באמצע שנות ה90 פרויקט הכפלת המסילה לווה באינספור מפגשים חלקם עם המועצה אל מול הרכבת וחלקם מאבקים נגד המועצה. התוצאה - סדרת הסכמות שפורסמו. אחת מהן - הסכמה לאשר הקמת קיר אקוסטי בבנימינה בד בבד עם גינון כדי להסתיר את הסוללה שהוגבהה. ביצוע הפרויקט, עבודות הקרקע והשתילה - לקחו מספר שנים במהלכן סבלנו השכנים מהפרעות. לקח עוד מספר שנים עד שהצמחייה השתרשה. מה שגדל סיפק את הסחורה. ומה שקרה בשבוע שעבר היה נורא.

לא ברור לי מה סבך הצמחייה שגרם סכנה לציבור" כדברי מהנדס המועצה.

המענה הראוי הוא הקמת צוות לחידוש הצמחייה בשילוב תושבי השכונה.

בתקווה שנלמד מזה, ואירועים שהמועצה עושה דברים בלי לשתף את הציבור, לא יתרחשו שוב.

ראש המועצה צריך לעצור את הרכבת ולהגיד - יש לי ציבור שאני צריך לשתף אותו.

אני אומר - אם הבקשה להקים צוות בשיתוף התושבים והמועצה - אם תענה בשמחה. ואם לא - נאבק נגד. אני משוכנע ביכולת להצליח. גם רשות הרכבות שמרגישה שאין עליה ביקורת - גם לה אנחנו נוכל.

נמרוד2- הרחוב הרופא הוכרז כחד סטרי, גם חלק מהיושבים כאן נוסעים בניגוד לחוק. אם הוכרז, אז צריך להיות חד סטרי. כולל ואנדליזם לתמרורים.

מבחינתי זה הנושא העיקרי - אין למועצה סמכות, בשום תחום, לקבל החלטות בלי לשתף את הציבור. עצים זה לא בעיית בטיחות. זו שערורייה.

שלומית - אנחנו שכונה מאוד רוצה להיות מעורבת.

מרכז המיחזור -

פינקי - מכיר את הבעיה. מבקר בה לפחות פעמיים בשבוע.

שלומית - יש רעיונות להזיז את פינת המחזור. יש רעיונות של ברוך ותום לגבי שיפור הנופיות של הפינה. וגם, הפרדה במקור יכולה להיות פיתרון לאיך שפינת המחזור נראית.

נושא הבא - תשתיות - לפני הכל - גם כאן דעות. דיברנו אתמול על ציביון הכפרי של השכונה, חשוב שישמר. אין לנו רצון להפוך את השכונה לבטון ואספלט. בעיות - אבק ובוץ ובורות בחורף. עשינו מחקר לגבי רחוב השיש, איך לטפל בזה, העברנו את הפרטים לשלומי.

יש רחובות שכן סלולים, לדעתי נסללו לפני קום המדינה. חשוב לחדש, לדעתי לא חודשו הסלילות עשרות שנים.

דבר אחרון - הכניסה הצפונית לשכונה

? - האם יש תוכנית להפחית

גורי - בעץ האחרון לפני הבית שלנו, זימנו את דיוויד וסמי, כדי שיסבירו לנו מה עושים ואיך עושים. מה שהבנתי מדייויד, שמעבר לזה שהמועצה הצילה 600 עצים, יש תוכנית עתידית להמשך כריתת היער הזה לטובת הקמת יער אחר. רציתי לשים על זה דגש ולהבין את זה, וגם לדעת מה באמת התוכניות. ואיך אפשר להמנע מהורדת עצים.

בעקבות השיח של דיוויד, בדקתי וראיתי שאין שום אפשרות חוקית, דיברתי עם האגרונומים שהיו כאן, הבנתי מהם שאין שום אפשרות חוקית להוריד את השדרה הזו. ובשביל זה הם גם הגיעו כדי לבחון אילו עצים אפשר לכרות. ואיך אפשר למנוע את ההחלטה לכרות?

ולמה אנחנו כציבור לא יודעים על הדברים הללו?

שלומית - בסוף רחוב השיש הביוב מוצף. וגם לאורך הנחל , ליד חלקת הזית הצפונית. לבדוק האם התשתיות עומדות בעומס. האם הגדלת האוכלוסיה כאן דורשת טיפול בעומס הביוב.

אלעד - גר בפינת השחר השיש. גר ליד נמרוד. ממוצע של 15 הצפות בשנה. זה שלוליות של ביוב. זה נשמע דמיוני. גם אחרי ההצפה השלוליות נשארות שם. ביקשנו שיבדקו את מה שאפשר. למיטב הידוע לנו לא נעשה דבר. אני כאן רק שנתיים וחצי, נמרוד כבר יותר, ויודע להגיד שזה המון זמן.

שלומית - ריסוס נגד יתושים בקיץ. זה משהו. אני שמונה שנים בבנימינה וקשה כבר להסתובב בגינות. גרתי ברחוב הדגן, וכשעברתי לכאן עדיין יש כאן עקיצות בסוף הקיץ. וזה מתקשר לביוב ולנחל שלידינו.

נושא אחרון - הגינה הקהילתית. מאז בחירת המועצה החדשה יש שתפ מאוד יפה. שלומי וחיים אלקיים עוזרים מאוד יפה. וגם תודה לעמוס, שהוא האבא של הגינה. ולשמור על זה. עזרה בתחזוקה במים בתאורה. מקום מטופח כולם שומרים עליו.

? - רחוב הרופא נסלל לפני שנה. היום כל הערוגות יבשות. הראש של מע השקיה שבור. גדרות פרוצות. אפשר לעבור גם עכשיו, יש הרבה עצים כרותים שיושבים יותר משבוע וחוסמים את הדרך. נושא התחזוקה.

שלומי - קיבלו התראה, התראה שניה ומחר יטפלו בזה.

? - כשיש תשתיות ולא שומרים עליהם - אז מאבדים את מה שיש.

מעיל שחור - לא להסס לאכוף את החוק פה.

מעגל שני סוודר אפור - אני גר צמוד לגינה הקהילתית. אחד הפחים תמיד מלא.

עמית - אין לי מה לעשות עם מה שגדול יותר מגודל הפח. אם אשים לצד הפח, הקבלן לא אוסף את זה.

ליז - ממש יש צורך בפינת מחזור בפח כללי. כשמישהו נפטר אז מביאים תכולות בית שלמות. ולא בטוחה שהתושבים ממש גרים בשכונה.

שלומי - הקבלן מחוייב לסגור את הפחים ולהחזיר אותם. במכרז החדש על כל דבר הקבלן ישלם קנס.

עופר (מעיל שחור ליד צעיף אפור) - אני בקשר עם שלומי ומעיד שהטיפול בזבל במעקב. יש בעיה של ?? שמשאירים את ברזי הכיבוי פתוחים. (אולי קבלני איסוף הזבל). לא יכול להיות שהם עושים מה שהם רוצים. צילמתי את אבדן המים. הוא שוטף את ידיו. וכשמעירים לו, הוא שם עליך פס. זה היה לפני חודשיים. מצאתי אותם נכנסים לחצרות שלנו. אני עוקב. הנושא בדמי, שנים על גבי שנים.

פינקי - אתה באוכלוסיה טובה, תצטרף אלינו לסיורי הבוקר.

סוודר אפור - הילדים שלנו, בית הכרם, שנה הבאה?

נמרוד - אם נותנים היתר בניה להסתדרות - אז לפני אישור בנייה - דואגים להצבת פנסי תאורה.

המדרכה מהבטון (בני עבו עשה).

נמרוד - הזיתים שניטעו מראש בתחום הדרך. הם ידעו את זה במקור. שיעתיקו אותו. צריך להיות שם מעבר בטוח.

שלומית - אולי פתרון של דרך חד סטרית.

נמרוד - גם דיירים צריכים לחנות בתוך המגרשים שלהם.

תעלת הניקוז לאורך המסילה. חלק מההסכמות - תעלת ניקוז לאורך המסילה. תעלה שלא קיימת כבר שנים. רק 20 שנה עוקב... גר כבר 30. מצטער פניתי לכל מי שצריך ולא נעשה דבר.

17 דונם שמיועד לאיזור ספורט. בית ספר אשכולות. גורמי המועצה אישרו לשים שם אדמה. היום פני השטח הוגבהו. מבקש שהמועצה תיתן לעצמה קנס, תפנו את ערימות הפסולת ותחזירו את תוואי השטח למה שהיה. מי הגשמים ילכו להיכן שצריכים ללכת. היה צריך להיות 17 דונם שצפ. נשארה דרך של 10 מטר. לפחות צמחייה שתסתיר לנו מה שמאחור.

אלעד - מניח שההבדל בין מקום יפה ואסתתי למקום מוזנח - מאוד דק. וכשיש הזנחה זה גורר יחס של אנשים שלא גרים כאן ועוברים כאן. אותנתיות שהפכה להזנחה. דברים פשוטים שאפשר לעשות אותם בלי הרבה משאבים.

?? - לשלומי - זכיין הקפה זרק את כל השלטים מאחורי הרכבת. מאחורי המרכז מחזור של גבעת הפועל. ליד איפה שהמדורות. הקפה שם לא עובד כבר הרבה זמן.

פינקי - תודה על כל ההערות. את המרבית אנחנו מכירים. לצערי הכח אינו עומד בקנה מידה לכמות המטלות. אחד הדברים שלמדתי - שבשביל שיקום צריך סבלנות. וזה בא מהמילה סבל.עד שנגיע למה שחולמים. נגיע לאן שרוצים כי בדרך כלל אנחנו עושים את זה.

הנושא הראשון זה ניקיון וחזות ומקווה שרואים את ההבדל. אנחנו בדרך לשם.
=
אין לי את הכסף, חצי מליון שח, להחליף את כל הפחים. לכן יצאנו מייד למכרז. כולל איפה שופכים את הזבל שלנו בכדי לחסוך כסף ליישוב.

נושא שני - לא דובר עליו אבל הוא חשוב לי - תשתיות החינוך שלנו. להגיע למוסדות ולטפל בנושאי הבטיחות.

נושא שלישי - איכות השירות שמקבלים ממני ושלומי ושאר המועצה. אז תדאגו להקפיד לעדכן אותנו ואת המוקד. אחד המתנדבים שהיה סמנכל שירות גם בסלקום וגם בשטראוס עובדים יחד איתו ומתחילים לשפר.

?? - זה בור שחור, אין לי נתיב אסקלציה.

פינקי - בודק כל יום את כמות הפניות שנפתחו ונסגרו. נכון שזה עדיין לא עובד, אבל עובדים על זה.

שני דברים נוספים -
תוכנית המתאר, כולל 652 - איך מצמצמים את כמות התנועה ל652. וזה משהו גדול. תוכנית אב לתחבורה כבר קיימת, אבל צריך לראות שהיא מתאימה לי. 652 זו אחת הבעיות המרכזיות שלי, אבל זו לא הבעיה היחידה בבנימינה. הייתה כאן הזנחה רבת שנים.

בנתיים לא זוכה לשתפ עם הרשויות המתאימות. אבל אני ידוע כנודניק.

דבר נוסף - תקציבית אנחנו בגרעון. נצא בסקר כדי לנתח את הפערים שיש לנו - בטיחות, חזות וכו' נגדיר במדדים ולפי הכסף נטפל בדברים.

קקל והרכבת שלחו לנו מכתב איך שנכנסתי לתפקידי, שהם הולכים לעשות כריתת עצים. והפעולה הראשונה הייתה שהודענו שזה לא הולך לקרות. היה להם אישור אבל למרות זאת הודעתי להם שלא תהיה כריתה. ושלחתי את אנשי לסיור. וכשהבנתי שמ600 ירדנו ל15, אז ירדתי מהנושא. ההבנה שהבנתי - דילול של העצים ולא כריתה. זה לא מה שציפיתי שיקרה בדילול, אבל זה מה שקרה.

החלק השני זה שדרשנו תוכנית - הם קוראים לזה "שינטוע" - כריתה ונטיעה של עצים חדשים - לפי מה שנדרש ומתאים.

המטרה של הכריתה - הם טענו שהעצים מסכנים את תנועת הרכבות.

של אדום - חשוב לי להכיר שבישיבות חישמול הרכבת - אמרו ללנו שהאקליפטוסים לא מפריעים להם לחישמול הרכבת.

לטענתם - עד האביב האקליפטוסים יפרחו.

התקלה שאני לוקח עליה אחריות - הצד של הצמחיה שנעקר ולא התכוונו. תשתל שם צמחיה חדשה. 20 שנה של צמחיה לא אוכל להחזיר, אבל לדאוג שהרכבת תשקם אנחנו נעשה. התקלה היא שלי.

יניב - בעצם אנחנו רוצים שיתוף ציבור במה יהיה. כי עכשיו זו אדמה חשופה. כי יש הרבה דברים שיכולים לקרות. ערכים של קיימות.

פינקי - הערתך תלקח בחשבון. דלתי פתוחה. אבל צריך להבדיל בין זה שצריך לנהל כאן את היישוב. זה לא אתונה, זה בנימינה 2014. אם אתחיל לשתף את הציבור, כל דקה כאן נלקחות החלטות שעל כל אחת מהן אתה יכול לעצור ולהגיד בוא נחכה לשיתוף ציבור. אתם צריכים לסמוך על זה שבחרתם אותנו שנדע מה טוב בשבילכם. איפה שאפשר להתעכב ולשתף, נעשה את זה.

תרימו טלפון, תבוא תראה את התקלה תעצור אותה עכשיו. אנחנו זמינים כל הזמן, גם בלילה.

השש מאות עצים הללו כל עוד אני חי לא ירדו. זה לא יקרה בתקופה הזו אלא אם כן ימציאו לנו פטנט חדש.

יניב - לגבי הדבר הספציפי הזה - היינו רוצים להשתתף בבחירת האדריכל שעושה את זה.

פניקי - זה מצויין וזה לא יקרה. גם אני חשבתי שאוכל לבחור, וזה לא קורה. זוכרים את בני עבו - זו משרה נחוצה - אני צריך להגיש נחיצות משרה - היה שם בנאדם שבטוח שצריך בנאדם למחלקה מוניציפלית - ואני מחכה חודש וחצי כדי שאוכל לצאת למכז על מישהו שאני חייב אותו לפני חודשיים. הבירוקרטיה היא הרבה יותר משמעותית ממה שאנחנו מצפים. לא יודע אם תבחר את האדריכל אבל תוכל לדבר איתו.

השיתוף ציבור זה שתבואו ותגידו לי במה אתם יכולים להתנדב. וכמה שעות יש לכם. כמעט לכל דבר כאן יש לי מתנדב. למערכת פניות הציבור. מתנדב מהנדס שיקח את התוכנית פיתוח שהופקדה בועדה המחוזית אוער עקיבא שיפיק את המשמעויות לבנימינה. מי שרוצה להתנדב אשמח להעזר בו. מפקידה שעוזרת לגזברית לעבוד עד למישהו פנסוינר שעוזר לשבת על המכרזים במחלה המוניציפלית.

חגית נעלי יוסף שעוזרת לשבת על הפיתוח לעתיד.

שלחו לי מייל. תגידו מה מוכנים לעשות.

אני יכול להסתובב עם שלומי משעה חמש. אבל אם אתם לא תתפסו את השכנים שלכם, אז זה לא יקרה. משלב של לתת התראות אנחנו לאט לאט מתחילים לנשוך. אני מבקש, תשמרו על עצמכם ועל השכנים שלכם.

אין כח אדם שיטפל בפינות המחזור. יש בעיות יותר משמעותיות לחיים שלך ממה שאתה חושב שזה פינת המיחזור.

הפרדה במקור - זו אגדה. הרבה יותר קל לקחת את כל הפסולת ולהפריד אותו במרכזי הפרדה. מגיעים לאתר מיון ושם עושים מיון. יישוב שרוצה לעבור להפרדה במקור - אלי אבוטבול אמר - אל תכנס לזה עכשיו כי אין לך את הכסף. בעבר, קיבלו את הכסף מהמדינה. המגמה העולמית היא להפרדה בתחנות מרכזיות וזה עולה הרבה כסף. לסדר את התשתית. היישובים שעשו את זה בהתחלה קיבלו כסף על זה.

ההבדל בינכם לביני, זה שלכם יש רעיונות ואני צריך מחר בבוקר לבצע. לא יכול לבצע את כל הרעיונות שלכם. יכול לנסות לתת לכם את איכות השירות הטובה ביותר.

גני בית הכרם. אנחנו בתהליך להגיע להסכמה שבה לא יהיה ריסוס בטווח המוגדר כדי להמנע מקונפליקטים. נמצא דרך לפצות את החלקלאים. הטטוח המוגדר זה 50 מטר. המטע זייתים הוא בעייתי. ואני לא יכול לתת פתרון לכל הפרמטרים.

תשתיות וביוב - כל נושא התשתיות הוא כאוב. נצטרף כנראה לשים שם משאבים. בנתיים אין לי הכסף כדי להשקיע שם.

נסיעב בניגוד לחוק - שמתי שם פעם שוטר, אבל בודק את סדרי העדיפויות שלי, ועדיין לא הגעתי לשם.

יש לי בעיות במתנס, בנילי, ב652 לא בפינה אחת.

לא מסוגל לטפל בבת אחת. חבר'ה, סבלנות. לא מסוגל לתת פתרון להכל.

גינון - נעשה תיעדוף מתוך 400 דונם ונראה במה נפסיק לטפל. מישהו רצה לשים גן בסוף העולם ואף אחד לא מגיע לשם. נצטרך סדרי עדיפויות.

גינה קהילתית - אני בעד. והמועצה תנסה להכפיל את הגנים הללו עם האמצעים. שלא כל בית יצטרף להוציא מקרן. תהיה ערכת פופקורן ומקרן לסרטים.

17 דונם - לא עכשיו. יש דברים יותר דרמטיים.

מקבל את מה שאמרתם לגבי שיתוף.

?? - רוצים להיות מיודעים.

נמרוד - נראה לי שפיספסנו את הדבר העיקרי. אם מונחת תוכנית על שולחן המועצה, בין ביוזמת המועצה או לאחרים - צריך לשלוח אותה במייל לתושבים למרות שעל פי החוק אתה לא מחוייב. זה תפקידכם. כי בסוף הציבור יודע. ובזבזנו הרבה זמן. הנקודה לא מיושמת.

אם המסקנה היא "אשקול את זה" - המסר צריך להיות - נציגות של השכונה תהיה שותפה. לא מענין הפרטים. שתהיה נציגות זה המסר. ואם זה לא הופנם אז לא התקדמנו. שיתוף ציבור זה לא התנגדויות.
הייתה פשלה - יש לזה מחיר - שהציבור יהיה שותף.

פינקי- לא אמרתי דבר שונה.

נמרוד - לא שמעתי את המילים הברורות האלו. אשמח לבוא פעם נוספת. [לקהל:] שמרו את העוצמה שלכם.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.