מאגר ידע: בחירות בבנימינה-גבעת עדה, 13/6/2017

לשוניות ראשיות

הודעה על בחירות מיוחדות ב-13/6/2017 http://www.magazin.org.il/inner.asp?page=17&item=100774
סיכום התאריכים לקראת הבחירות מופיע גם בסיכום ישיבת המועצה המיוחדת לקראת הבחירות שנערכה ביום 26/4/2017.

המועמדים

אלו האנשים שפרסמו שהם מתכננים לרוץ:
* ברוך אורן, התמודד לבחירות הקודמות (2013). שותף ליוזמה להקמת בית ספר דמוקרטי בבנימינה, למאבק להצלת בקעת הנדיב שהצליח לבטל כביש מהיר שתוכנן באיזור וכן לעכב את בניית 2 תחנות דלק מיותרות בשטח החקלאי. מפיק אירועים של אלפי אנשים, ביניהם אירועי ספורט והפגנות. זו השנה השניה בה ברוך מוביל צוות של 150 מתנדבים למזעור טביעת רגל סביבתית של עיר זמנית בת 10,400 תושבים בנגב. הפיק מסיבות רחוב בגבעת עדה. ברוך הוא מהנדס מחשבים בוגר הטכניון, עובד גם כמנחה קבוצות. תושב גבעת עדה.
* שלומי סלמה, חבר המועצה הנוכחית (אופוזיציה), שכיהן במשך כחצי שנה כסגן ראש המועצה (בתחילת 2014). תושב בנימינה.
* איתי ויסברג, חבר המועצה הקודמת (2009-2013), מכהן כיום כיו"ר המתנ"ס וכנציג המועצה באיגוד ערים לאיכות הסביבה - שרון כרמל. גר בבנימינה. מתוך דף הפייסבוק של המועצה לרגל מינויו לתפקיד יו"ר המתנס (2/11/2016): "ברכות לאיתי ויסברג עם בחירתו לתפקיד "יו"ר הנהלת מתנ"ס בנימינה-גבעת עדה". איתי תושב בנימינה מזה 25 שנה, נשוי ליהודית מורה לחינוך מיוחד ואב לארבעה ילדים כולם גדלו במערכת החינוך של בנימינה. מהנדס בהכשרה עוסק ביזמות עסקית ויעוץ טכנולוגי. חבר מועצת והנהלת בנימינה-גבעת עדה בשתי הקדנציות האחרונות 2004 - 2013, חבר בוועדת חינוך ויו"ר הועדה להגנת הסביבה באותן קדנציות. כיום נציג המועצה באיגוד ערים לאיכות הסביבה - שרון כרמל. אוהב את המושבות, אופין האנושי והסביבתי ושואף שתספקנה את רוב צרכיהן התרבותיים בעצמן. אנו מאחלים לאיתי הצלחה בהובלת הנהלת מתנ"ס בנימינה-גבעת עדה."

מעבר לכך, היו שמועות גם על ריצה של
* רם פיין, חבר המועצה הנוכחית (אופוזיציה), בבחירות הקודמות לראשות המועצה קיבל מעל 2300 קולות.

סוגיות מרכזיות

* סוגיית פיתוח המושבות. פינקי הוביל בניה לגובה בגבעת חן וברח' נילי. האם נמשיך בכיון הזה? היתרון - מקום לילדים שרוצים לבוא לגור ליד ההורים. החסרון - פוגע בצביון הכפרי, מכביד על התשתיות ומפחית את נתח התקציב שהמועצה יכולה להעמיד לרווחת התושבים.
* סוגיית התחבורה. כבר כיום יש נסיעה של רכבים כבדים הפוגעים בבטיחות הולכי הרגל החוצים, וכן פקקים, בדרך נילי, בדרך 652 (דרך המסילה) ובדרך 653 (היציאה מג"ע לרכבת). רכבים רבים מגיעים לחנות ברחובות הסמוכים לרכבת ופוגעים בחניה לעסקים באזה"ת ובחנית תושבים בצד המזרחי של הרכבת. איך מרסנים את כלי הרכב בסביבה שלנו? האם נכון להקים עוקפים לבנימינה? מאיזה צד - צפוני, מערבי, מזרחי? מה המחיר הנופי והתחבורתי שנשלם על כבישים חדשים?
* תנופת הקהילה. הקהילות השונות במושבות בתנופה - גינות קהילתיות, היער הקהילתי וחינוך יער, פרחי הבר ויוזמות נוספות. איך לשמר ולפתח את התנופה?
* סוגיית העצמאות לגבעת עדה. בגבעת עדה רוצים עצמאות, הקימו עמותה ואוספים דמי חבר (28/4/2017). למשרד הפנים פחות איכפת, רק שבאמת נשאלת השאלה - לו גבעת עדה עצמאית, מהיכן יגיעו כספי התקציב? שהרי הממשלה לא תעביר ליישוב חזק כמו גבעת עדה תקציבי איזון? האם נסתמך כמו בתל אביב על הארנונה המסחרית? יוקמו קניונים חדשים? כרגע אין תוכנית כלכלית ברורה. אמנם מאות אנשים חתמו בעד הפיצול בין גבעת עדה לבנימינה שהוכיח את עצמו ככישלון מוחלט ביעדי חיסכון כספי. עדיין קשה להאמין שזה יהיה השיקול המכריע של המצביעים בבחירות הקרובות. שכן ההרגשה היא שבכל מקרה ההכרעה לא תבוא בקדנציה הזו ולא מראש המועצה של בנימינה-גבעת עדה. אלא מתוך תוכנית כלכלית חזקה ל-5, 10 שנים קדימה.

תזמון הבחירות

הרעיון של דורית אריזון-קמחי (28/4/2017) לבטל את הבחירות ולהעמיד ראש מועצה מקרב 4 ראשי המועצות הקודמים - קיבל בעיקר תגובות ש"זה מהלך לא ריאלי"

המקרה של אשקלון -
לפני הבחירות http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4858208,00.html
תוצאות הבחירות http://www.ashkelonim.co.il/articles/2309/

באשקלון פקעה כהונת ראש עיר בעקבות עבירה פלילית, היינו, לפי סעיף 20 לחוק.
אצלנו פינקי נפטר, כלומר לפי סעיף 24א' לחוק.
בחירת המועצה בראש רשות וסגנו, ממש כמו באשקלון, מופיעה בסעיף 26 בחוק. שם גם מתוארים המקרים בהם אפשרית: בעקבות עבירה פלילית היינו סעיף 20 לחוק. או בעקבות פטירה (סעיף 24א' לחוק) רק אם נותרה פחות משנה לבחירות.

החזר הוצ' בחירות

יחידת מימון - 42 ש"ח לתושב
בבחירות 2013 הצביעו 5900 בז"ב (בעלי זכות בחירה). בהנחה ששוב אחוז ההצבעה יהיה זהה,
יש להשיג 20% מהמצביעים כדי לקבל החזר כלשהו = 5900*0.2 = 1180 קולות.
במקרה והושגו 1180 קולות, החזר מקסימלי יהיה 49,560 ש"ח
במידה וזכה בבחירות, החזר מקסימלי יהיה לפחות 60% מיח' המימון.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.