סיכום אסיפת תושבים גינת רחוב הרימון 8-10-13

לשוניות ראשיות

משתתפים: ברוך אורן, שי מרחוב הרימון, שי קנוהל, דורון שטרן, שיר, נחי משעול, חן פריאס, דריה, דוד

ברוך הציג את עקרונות הפעולה של שיטת ירוק לכולנו, את רעיון שותפות התושבים במהלך עבודת המועצה. ברוך סיפר קצת על הרקע האישי שלו.

שי מרחוב הרימון העלה את מצב הגנים הציבוריים, וספציפית את מקרה גינת הרימון. הוזכרה שיטת העבודה השוטפת של התחזוקה במועצה, שבעבר איפשרה לתושב לפנות לצוות בשטח, והוא היה דואג להעברת הבעיה ולתיקון המהיר שלה. כיום, המועצה עברה "תהליך ייעול": התלונות נאספות במוקד, ומוכנסות ללוח זמנים לטיפול, אולם בפועל הטיפול מתעכב ולעיתים רבות כלל לא יוצא לפועל.
נושא הנוער: שיר הפעילה בנוער העובד סיפרה על מצב הקן שהועבר מהבניין שלו למבנה לא תקין או בטיחותי, ומאז הקן איבד רבים מהחניכים בשל אפשרויות הפעילות המוגבלות.
תנועת בני עקיבא נמצאת במצב דומה, וקיום מקיימת פעילות במקלט ביה”ס הנדיב, לאחר שהקצו לפעילות מתחם משותף עם בית הכנסת – שיתוף מרחב קשה לביצוע..
דיברנו על חלוקת התקציב והחוק בעניין ומדוע היא לא שיוויונית פר היקף הפעילות של כל תנועה.
הדיון עבר לשיטה, ולחוסר בתוכניות ושיטות העבודה, בשיתוף התושבים.
נושא הניקיון: עלה מצב הניקיון ומערך איסוף האשפה. המשתתפים הזכירו את המכרזים הלקויים, ללא מדדים, ובמחירי הפסד דוגמא: כאשר הפחים נשברו בעקביות על ידי פועלי האיסוף, נענתה המועצה ולתלונות התושבים, והוציאה מכרז לפחים חדשים, ללא טיפול במערך האיסוף ובפועלים. ובסוף מחיר הפח דרך המכרז יצא יקר יותר מאשר רכישה באופן עצמאי. דורון בדק ומצא שרכישה עצמאית יצאה יותר זולה.

עלתה סוגיית איסוף הגזם מפינת גן הרימוןץ. התושבים (דוד ע) הציעו למועצה להקים פינת איסוף גזם בעצמם ועל חשבונם, רק ביקשו רשות כיוון שמדובר בשטח ציבורי. מעולם לא התקבלה תשובה ברורה. דורון - עדיף לרכוש ביחד מרסקת גזם שכונתית, וכך את מה שקשה לקמפסט בעצמנו ברחוב, אפשר יהיה לרסק לשבבים שטובים לחיפוי האדמה. בדקנו בעבר ברחוב עלות של מרסקת כזו, זה עניין שכל שכן ישים קצת כסף, צריך בסך הכל 2700 שח למרסקת גזם ביתית. כמובן למועצה יותר משתלם לרכוש מרסקת צלכל היישוב מאשר שכל רחוב ירכוש לעצמו.
עלתה השאלה על איך
הצעה חוק עזר על הטרדות רעש.
תקציב וגירעון שוטף ומצטבר.
כלכלה מקומית.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.