סיכום אסיפת תושבים בעקבות מצב החנייה ברכבת, 24/6/2014

לשוניות ראשיות

נועם: הפגישה סביב הקרייסיס ברכבת אבל בתוכן הרכבת הייתה חלק קטן מבחינת הצורך במפגש.
החניות ברכבת הוסדר, הגדר הוסרה היום עי אלמונים ואפשר לחנות שם. נשאל פינקי לגבי הדוחות שניתנו-אין תשובה . מי שרוצה להעביר את הדוח אפשר לרכז אצל נועם בלי כל התחייבות.

נוצרת אוירה. מותססת שמשהו לא טוב קורה. הייתה פנטזיה שחילוף השלטון ישנה. מתוכננת גם העלאה נוספת בארנונה, ביטול השאטל, ייבוש הגנים ועוד. בפעם האחרונה הגנים נבדקו לפני 3 שנים וחצי. אני מתחום הבטיחות וזו סכנת מוות.

ביקשתי בכובע פורמלי לקבל פרטים על הגנים, העו"ד שלהם אמר שזה בטיפול.

יש הרגשה שמשהו לא טוב. ואני חושב שצריך שאנחנו התושבים נקים ועד תושבים. אני חש שאני לא מייוצג במועצה. ומרגיש שהם לא מייצגים נכון, אני לא מקבל תשובות.

כל יום מונחתת גזירה חדשה. אם נקים גוף שייצג את התושבים ויישקף את צורכי הציבור - ולא אותם שאינם מייצגים - כך נוכל לבנות תמונת מצב יעילה יותר, ולקבל תשובות.

שיתנדבו אנשים לגוף הזה. כי נצטרך לרכז צוותים וכדומה. בטיחות וכו. לי אישית בא לעמוד עם שלטים ולהגיד שנמאס. משהו חייב להשתנות.

רותי - תחבורה ותשתיות ותרבות וקהילה וחינוך. חשוב שמנסים להחזיר לעצמנו את הסמכויות. ועד מקומי והוא לא מתחת לשולחן. אמרתי מספר פעמים במועצה בישיבות את זה. במרכז השלטון המקומי יודעים שבגבעת עדה בודקים את נושא אפיצול הרשויות. ממקום של שיח על הנושא. ופינקי מודע לדברים.
להפסיק להגיד למה שם קורה ואצלנו לא. אז בואו נקח את האחריות על זה.

שי. מסכים עם דברי נועם. מרגיש. כמו החצר האחורנת ונמאס מזה. צריכים ללכת בכיוון אגרסיבי של הפרדת רשויות. נצטרך לקחת לוביסט ולהגביר את הקולות שלנו. פינקי היו לי ציפיות ממנו. נבחרו גבעת עדים ולא עושים כלום. הגיע הזמן להאבק. תקציבים ללוביסט. כדי להחזיר לפחות את העצמאות. ביקשתי מידע ולא קיבלתי.

דפנה קושניר. לדעתי שי מייצג זרם. יש בגבעה 3 קבוצות, רוצים לא רוצים ולא איכפתיים. דיברתי על זה בזמנו ויש יתרונות. וחסרונות לאיחוד. שטחי מסחר וארנונה. ואיזור מסחרי ועסקי. מי שמכניס כסף יש לו כח. מה שיפה בנו זה גם בעוכרינו. . צריך לבדוק. אולי להקים צוות.
היה לי ניסיון טוב עם ועד כזה וזה חשוב אילו צוותים ייבנו. אחד הדברים זה נושא ההפרדה וגם נושא הדרך. האם רק מול המועצה ואולי גם דרך התקשורת.

נועם יהל.הניסיון שלי מוועד והקמת ועד, הקמנו את וועד ההורים היישובי. היה בלאגן בחינוך עם גבע ואמירים. הצלחנו להקים בועד שמרכז את כל מוסדות החינוך מיסודי עד תיכון. הגוף אינו אהוד על המועצה. אלטרנטיבי וביקורתי על המועצה. דיסטניק התנגד לזה. וזה ועד שיש לו ייסודות בחוק. וכשהועד החליט, היו לזה תוצאות.
לפני שנתיים ביקשנו דוח ליקויים מהמועצה ובסוף בגלל הסחבת החלטנו להשבית את בית הספר. וביום אחד גרמנו לדיסטניק ולצוות להכניס צוות עובדים ולאטפל ב95 אחוז מהליקויים. גם לא יהיה אהוד על הציבור.
בהתחלה לא יסבלו אותו עד שבסוף הועד יוכל לעמוד מול גופים חזקים כמו פינקי והרכבת.
לעניין האיחוד והפירוד, צריך להבין למה איחדו אותנו. כמה שלמדתי אין לנו זכות מחיה. אין שטחים מסחרייםד אין לנו זכות לעמוד לבד, הארנונה שלנו לא תחזיק אותנו לבד. אם היו מצמידים לנו שטחים אז אולי. ולכן איחדו. כך הפכנו לשכונה לדברי דיסטניק.
כשהיינו לבד אז קיבלנו תקציבי איזון. היום כנראע אין. תקציבי

ברוך. אני מנהל עמותה ועוסק בבנית קהילה. מה שקורה כאן הערב זה מעורר השראה. אפשר באמת לעשות דברים ביחד.
מתחבר לדברים של נועם ואומר שאפשר להקים ועד נבחר, ואפשר גם מבחינתי ללכת על צוות של אנשים שהנושא חשוב להם בלי הצורך לעשות בחירות. ובלי הצורך לייצג.
גם תושבי בנימינה לא מרוצים. והאמת גם ברשויות מקומיות נוספות אין שביעות רצון. חברי המועצה הם מתנדבים ולמעשה המועצה כולה אינה מתפקדת.
במקצוע שלי עוסק בהנחיה משתפת ואשמח להרתם להנחיית תהליכי שיתוף ציבור ועשיה משותפת.

אתי צדוק. אני מאוכזבת מאוד ומצאתי אצל שלומי סלמה סגן ראד הראשות קשב. ביוזמתי מייצגת את סמטת החצב. הוצאנו את הצפרדע ממול גן הילדים בזכות שלומי ופינקי במאה הימים של החסד.
יש דברים שצריכים להיות מובנים לאליהם. צריכים לעשות פה ייצוג ושיתוף פעולה.
אני מוכנה להתנדב ומוכנה להיות גשר יש. לי ניסיון מהפוליטיקה הארצית.
היו לי ציפיות גבוהות מפינקי. אני אורון האחראי על המבנה?
מוכן להיות בקבוצת חזות ואיכות הסביבה. לא מבין למה אין שקיפות ולמה לא אומרים את האמת? רוצים להבין. מה יהיה בגבעת עדה. חושב שאפשר לבוא בצורה טובה עם דרישות ולבקש ללמוד מה מתוכנן. לפחות אצל דיסטניק הייתה תוכנית, לא משנה שלא הוגשמה לפחות הייתה תוכנית.

מתי מרוקנים את הפחים של גני השעשועים? לא יודעים במועצה.

הערה למועצה - התמונות של עשינו ועשינו זה מעצבן.

לפני שנתיים עשינו 2 הפגנות 400 תושבים. כשנתנו 130 חתימות על זה שרצינו אירוע נפרד מבנימינה. לקחו וקיפלו את. הדף וזרקו לפח.

חנוך. מכל הדבר שעושים ומדברים פה צריך לנצל מצב מסויים וללכת לעשות דבר אחד או 2, למשל הרכבת בימים האחרונים. ועד זה חשוב אבל זה תהליך שקורה. צריך לנצל את מה שקרה ברכבת ולנצל אותו כסיפור הצלחה.וגם את נודא הניראות, כי זה מאחד אותנו ואת בנימינה. זה שילוב של הקמת גדר לא חוקית בגיבוי. או לפחות באי-מניעה של הרשות. ואת הדוחות חניה שזה הדובדבן שבקצפת. בדבר הזה פשוט לא צריך לוותר.

עופרה - לא ייתכן ששעה לפני ישיבה פותרים את הבעיות כדי להשתיק. ולא להביא לקוים פוליטיים של תומכים ומתנגדים.לבחור 5 נציגים.

שי - הבעיות בברכבת זה סימפטום. זה רחוב חד סיטרי. כי לוקחים ולא מחזירים.

קיד - עומדת בףקק 20 דקות בבוקר. לדעתי צריך הפגנה חסימת צמתים ותקשורת.

נועם - גוף כזה יהיה מאוד קל לארגן הפגנה.

? - המחנה המשותף זה חוסר התחשבות חוסר ניהול בתושבים. על השלט בהפגנה יהיו רשימת נושאים אינסופית.

ארד- מנהל הבנק נתן אמר - אתם שונאים אחד את השני שונאים את עצמכם ולכן לא תצליחו להרים פה כלום. ככה הוא רואה.

דפנה - המטרה היא יעילות ולכן ארגון וסדרי עדיפויות.

עופר ארבל. צריך לקום גוף שיחליט איזה ועד אנחנו צריכים. יש מספיק נושאים. שמדבר על ועד כמו שאורון דיבר. לבנות לו לגיטימציה. מלחמות הפייסבוק לא עוזרות המאבק עוזר הצלחה מלאה. פרט לשאטל.
ועד שיהיה מורכב מכל שכבות האוכלוסיה והשכונות.1

רותי לפידות - צריך לעשות buy in לתושבים.

אפרת - אנחנו ארבעה חברי מועצה מגבעת עדה, זה חסר תקדים וכנראה גם לא יחזור על עצמו. אני ורותי באופוזיציה, בהנהלת המועצה יושבים עופר וזין. ולכן הלחץ צריך להיו, על עופר ועל זיו. פוליטיקה, פינקי ירצה להיבחר שוב. ולכן פתאום ביומיים יש פתרונות. לשמור על הלחץ הציבורי הלייקים והתגובות.

בגבעת עדה יש כמעט 1000 משפחות.

פזית - הפגנה לא צריכה להיות על החנייה. המסר צריך להיות גבעת עדים רוצים לשנות.

נועם - מי רוצה להתנדב לצוות ההקמה? התנדבות זה בין רבע לחצי משרה. אין להגיד אני בפנים ואז לזלוג.
דר ענת חושן
עופרה לירם
אפרת סטרטינר
שי
עופר
דורון
ברוך
(בסה"כ נרשמו 15 אנשים אצל עופרה)

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.